PARAMARIBO – De fractieleider van de NDP, André Misiekaba, voorspelt dat 2017 een beter jaar zal zijn, hoewel president Desi Bouterse aangeeft dat er twee zware jaren aanbreken. Misiekaba ziet 2018 als een goed jaar en 2019 als een super jaar. De fractieleider voorspelt hiermee een onverslaanbare Bouterse bij de verkiezingen in 2020. Zelf gelooft het staatshoofd en NDP-voorzitter dat de huidige regering door God geplaatst is en daarom haar regeertermijn van vijf jaar zal uitzitten.
“Bouterse weghalen? Bribi mi; Bouterse gaat nergens. Na Gado poti un dya. Wacht tot 2020”, sneerde hij naar de oppositie. “Het zijn slagen in de lucht, voor zij die klagen over het in zee gaan met IMF”, vervolgde Bouterse vrijdag zijn speech in Ocer tijdens een redelijk bezochte bijeenkomst. Het staatshoofd dat rond elf uur de aanwezigen toesprak zei: “Het IMF is niet gek. Als het plan niet goed was, zou het geen geld erin stoppen.” Volgens hem gaat het om een professioneel plan dat door nationale en internationale deskundigen in elkaar is gezet.
Dit plan moet leiden tot een modern financieel beheer en het reorganiseren en herstructureren van het ministerie van Financiën. Ook zouden de begrotingstekorten omgezet moeten worden in begrotingsoverschotten. Daarnaast is het land verplicht de jaarrekeningen over 2014 en 2015 van staatsbedrijven te publiceren. Ook verplicht Suriname zich ertoe enkele wetten te maken zoals de wettelijke bepalingen voor een stabiliteitsfonds, wet belasting toegevoegde waarde en een aanbestedingswet. Volgens het staatshoofd zouden deze maatregelen met of zonder het IMF moeten komen.
Bouterse zei dat Suriname heeft voldaan aan een aantal voorwaarden waardoor het plan wel wordt gefinancierd. Hiermee moet de economie weer gezond, de monetaire reserves weer opgebouwd en het monetair beleid versterkt worden. Bouterse neemt het de oppositie kwalijk dat ze een brief naar het IMF heeft gestuurd.”Yu pipel de na ini nowtu, dan yu e seni brivi: no gi mi kondre moni.”In een persbericht ontkent de VHP deze beschuldiging van de president. “Het is bezijden de waarheid. De oppositie heeft opheldering gevraagd over de lening van het IMF en de zorgpunten kenbaar gemaakt”, schrijft de VHP.
Lees meer: Misiekaba voorspelt: ‘Bouterse weer onverslaanbaar in 2020’ – DWTonline.com http://www.dwtonline.com/laatste-nieuws/2016/05/30/misiekaba-voorspelt-bouterse-weer-onverslaanbaar-in-2020/#ixzz4A8JJC2Wl