Er circuleren veel ingewikkelde verhalen ter zake de devaluatie van de Surinaamse Dollar. Met dit artikel heb ik de intentie om de achtergrond van de ontwaarding van de SRD inzichtelijk te maken en een constructieve bijdrage te leveren aan oplossingen hiervoor.
Resource Curse leidt tot Suriname Disease
In een land met de fysieke, economische en sociaal-maatschappelijke omgeving als de onze, is een depreciatie van de nationale munteenheid geen onbekend fenomeen. In de economische wetenschap wordt de term resource curse gebruikt:
“landen en regio’s met een overvloed aan natuurlijke hulpbronnen, in het bijzonder niet hernieuwbare natuurlijke hulpbronnen zoals mineralen (goud, bauxiet) en brandstoffen (olie), neigen naar mindere economische groei en slechtere ontwikkeling, dan landen met minder natuurlijke hulpbronnen”
Dit effect wordt versterkt als het land leeft op basis van ontwikkelingshulp, en deze ontwikkelingshulp niet duurzaam geïnvesteerd wordt.
Eén van de gevolgen is…..