‘Opeenvolgende regeringen maken dezelfde fout’


CBVS-670x374PARAMARIBO – Het zogeheten ‘urgentieplan’ van de regering om het land uit de huidige crisis te helpen is incompleet. De belangrijkste hiaat in wat president Desi Bouterse aan het parlement en de samenleving vrijdag presenteerde is: hoe de regering van plan is de productie en export te verhogen.

“Opeenvolgende regeringen hebben dit laten liggen. Ik maak mij zorgen dat er ook nu weinig aandacht hieraan geschonken is door de president in zijn toespraak. Laat het duidelijk zijn dat als wij niet meer gaan produceren en exporteren, wij niet in staat zullen zijn de honderden miljoenen dollars aan leningen terug te betalen. Ook zullen al onze sociale voorzieningen die wij rijker zijn geworden de laatste jaren niet behouden kunnen worden”, waarschuwt Winston Ramautarsing, voorzitter van de Vereniging van Economisten (VES).

Hij hoopt daarom dat de regering alsnog terug zal komen met een gedegen uiteenzetting van hoe de productie en export gestimuleerd zullen worden in haar geïntegreerd crisisplan dat nog niet is afgerond. “Ondernemers kun je niet stimuleren slechts door geen belastingen te heffen op investeringsgoederen. Ze hebben veel meer diepgang nodig. Er moet per branche worden gepland. De regering moet bijvoorbeeld met de rijstverbouwers afstemmen wat ze moeten doen, en wat ze in ruil daarvoor tegemoet kunnen zien van de overheid. Dat moet per branche in de landbouw gebeuren, en breder, zoals in de toerismesector”, legt de doorgewinterde econoom uit.

Hij doet een beroep op vooral de vertegenwoordigers van de private sector die zitting hebben in de Sociaal Economische Raad, en op de leden van het Planbureau, om sterk de nadruk te leggen op de behoeften van de productiesector.

Lees meer: ‘Opeenvolgende regeringen maken dezelfde fout’ – DWTonline.com http://www.dwtonline.com/laatste-nieuws/2016/04/26/opeenvolgende-regeringen-maken-dezelfde-fout/#ixzz471L0sl7p

Een reactie plaatsen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *