IMF overtuigd van betalingscapaciteit Suriname


delegatie_imf_DetailfotoPARAMARIBO – Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) is ervan overtuigd dat Suriname in staat zal zijn over twee jaar een aanvang te maken met de terugbetaling van de lening van 478 miljoen US dollar. Er is grondig gekeken naar het economisch herstelplan dat de regering uitvoert en ook naar externe factoren die van invloed zouden kunnen zijn. Zo kwam dinsdagmiddag naar voren tijdens een persconferentie van de monetaire autoriteiten en een IMF-delegatie die momenteel in Suriname vertoeft.

Er zijn voldoende veiligheidskleppen ingebouwd die moeten waarborgen dat het programma slaagt, stelde IMF-missieleider Daniel Leigh op vragen van de Ware Tijd. Het programma zal volgens hem alleen slagen “als de autoriteiten dat daadwerkelijk ook willen”. Het IMF verwacht dat Surinames internationale reserves in 2018 ongeveer 860 miljoen US dollar zal bedragen. Hierdoor zal het land makkelijk in staat zijn de lening af te lossen.

De eerste van acht tranches moet in 2019 terugbetaald worden. De betalingen zullen tot 2023 doorgaan. De IMF-functionaris zegt dat eerst een studie is gedaan naar de omstandigheden waarin Suriname zich bevindt alsook naar de economische indicatoren voor de komende periode. Om te garanderen dat de gestelde doelen worden gehaald zal er om de drie maanden een evaluatie plaatsvinden om onder andere na te gaan of Suriname daadwerkelijk werkt aan wederopbouw van de internationale reserves.

Mochten er zich zaken buiten de invloedssfeer van de regering voordoen waardoor de deviezenpot niet zoals beoogd groter wordt zullen “de veiligheidskleppen” in stelling gebracht worden. “In al de IMF-programma’s zijn ‘aanpassers’ ingebouwd. Ook zal geregeld overleg gevoerd worden met de autoriteiten om na te gaan of zaken zoals wetgeving al bij het parlement zijn ingediend”, aldus de programmabegeleider. Dit is een “levend programma” dat constant kan worden bijgesteld mocht dat nodig zijn.

Lees meer: IMF overtuigd van betalingscapaciteit Suriname – DWTonline.com http://www.dwtonline.com/de-ware-tijd-online/laatste-nieuws/2016/06/07/imf-overtuigd-van-betalingscapaciteit-suriname/#ixzz4AwUEkiMq

Een reactie plaatsen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *