CARIBBEAN DEVELOPMENT BANK ( CDB ) ZIET POTENTIE IN SUR , KEURT LENING GOED.


caribbean-670x374De Caribbean Development Bank (CDB) heeft een lening van $ 50 miljoen goedgekeurd waarmee Suriname de financiële crisis kan beteugelen. Met deze financiële injectie moet het land de nodige hervormingen doorvoeren in de energie sector.

Suriname is al begonnen met de uitvoering van een reeks institutionele, beleids- en wetgevende hervormingen om de economie te stabiliseren. De eerste maatregelen die reeds zijn genomen moeten leiden tot de aanpassing van het beleid en de regelgeving in de energiesector.

“De CDB erkent de dringende noodzaak van een ingrijpende hervorming binnen de energiesector in Suriname, die de enorme potentie heeft om de economie te transformeren,” zei Justin Ram, economisch directeur van de CDB. “Deze lening is het bewijs van de gezamenlijke inspanningen om een duurzame en efficiënte energie autoriteit op te bouwen, waarmee het concurrentie vermogen van Suriname wordt verbetert en daarmee ook de vooruitzichten voor de groei van de private sector”.

De steun van de CDB is een aanvulling op lopende bijdrage van de Inter-American Development Bank (IADB). De lening wordt aan Suriname verstrekt op basis van een gemeenschappelijk beleid en een matrix tussen de CDB, IADB en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank.

De daling van de mondiale grondstoffen prijzen veroorzaakte een daling in Suriname’s inkomsten en stremde de economische groei. Het land was sterk afhankelijk van de mijnbouw sector. Tegen het einde van 2015, was de internationale reserve van het land gedaald tot minder twee maanden import dekking. De schuldenlast is in vergelijking met 2011, verdubbeld tot 43,3 procent van het bruto binnenlands product.

Suriname heeft op korte termijn financiële middelen nodig om het herstelprogramma uit te voeren wat moet leiden naar nieuwe impulsen voor het herstel van de economie.

Unitednews.sr

Een reactie plaatsen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *